Ми у медіа
Чому Фінляндія і Швеція вирішили вступити в НАТО і що це означає для України
18 травня 2022, 14:39
автор: Сергій Солодкий

«Коли країни НАТО об’єднувалися, то ставилася мета, щоб кожен робив свій внесок у захист демократії на євроатлантичному просторі… Україна на практиці доводить, що ми можемо бути навіть серед лідерських країн Альянсу», – Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру «Нова Європа» в коментарі для РБК-Україна.

Він також висловив думку, що Україна зможе в майбутньому використовувати і посилатися на досвід інтеграції Швеції і Фінляндії в НАТО. Зокрема, щодо необов’язковості Плану дій щодо членства для приєднання до Альянсу.

“Виявилося, що ПДЧ може бути необхідним, а може не бути. У будь-якому випадку ухвалюється політичне рішення по кожній країні. Російська агресія виступила каталізатором переоцінки Альянсом загроз, переоцінки форматів і процедур прийняття рішень, в плані їх спрощення і прискорення”, – сказав Солодкий.

Про те, чому Фінляндія та Швеція вирішили вступити в НАТО, що може перешкодити їх приєднанню та як це вплине на Україну в статті  тут

Аналітики «Нової Європи» ще минулого року закликали країни-члени НАТО відмовитися від ПДЧ як одного з етапі приєднання до Альянсу. Більше про це в дискусійній записці Альони Гетьманчук, Сергія Солодкого і Маріанни Фахурдінової «Марштурт до членства» тут 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!