Ми у медіа
Чому не в НАТО. Сьогодні. Головне | 1 лютого
2 лютого 2021, 11:22
автор: Маріанна Фахурдінова

 

Нещодавно у своєму інтерв’ю американському каналу HBO Президент України сказав, що хотів би почути від Байдена, що Україна стане членом НАТО саме за його правління. Маріанна Фахурдінова прокоментувала для “Суспільне Донбас”, яким є стан відносин між Україною і НАТО, та у яких напрямках Україні ще необідно зробити додаткові кроки, аби наблизитсь до членства в Альянсі:

 

  • Тут, перш за все, йдеться про внутрішні демократичні трансформації. Так, наприклад, Україна зобов’язалась провести ряд реформ у сфері безпеки та оборони, зокрема, шляхом запровадження кількох законів: про оборонні закупівлі, про розвідку (вже ухвалені), про реформування СБУ (готується до другого читання), про парламентський контроль щодо безпеки і оборони, про державну таємницю (варто ще запровадити).
  • Україна також проводить роботу із запровадження військових стандартів НАТО, які допомагають не тільки збільшити нашу обороноспроможність, але і посилити взаємосумісність з арміями держав-членів НАТО для того, щоб більш ефективно співпрацювати, брати участь у спільних операціях, місіях та навчаннях.
  • В цілому, поточні цілі та етапи у наших взаємовідносинах з Альянсом прописані у Річній національній програмі Україна-НАТО, яка оновлюється щороку, – цей інструмент допомагає зрозуміти, де ми знаходимось у наших відносинах, який прогрес робимо, і чого ще варто прагнути.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!