Ми у медіа
Союзник №1 в Азії? Як особливе партнерство з Японією може допомогти перемозі та відбудові України
21 квітня 2023, 15:48
автор: Альона Гетьманчук
За час повномасштабної війни Японія стала другим після США фінансовим донором України з обсягом допомоги у 7,1 млрд доларів. Оптимістичним напрямком розвитку “особливого глобального партнерства” України та Японії виглядає участь японських компаній у відновленні країни.
 “Роль Японії у відбудові України викликає найбільше ентузіазму в Токіо, – прокоментувал для BBC News Ukraine директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук, яка у січні 2023 року відвідала Японію в рамках поїздки українських експертів. – Це єдине питання, яке викликало великий ентузіазм на всіх зустрічах – і в уряді, і в корпораціях, і в аналітичних центрах. Іноді складалося враження, що Україна вже виграла війну, й ми вже почали масштабну відбудову”.
За її словами, в багатьох корпораціях, в Японському агентстві міжнародного розитку (Japan International Cooperation Agency) створені робочі групи щодо відбудови України.
 “Вони намагаються зрозуміти, в яких секторах вони потрібні, бо вважають, що саме їхній досвід відбудови після Другої світової війни, після руйнівного цунамі 2011 року стане в пригоді, вони вважають, що в них є достатньо знань, достатньо фінансів та експертизи для того, щоб бути одним з лідерів відбудови України”, – каже Гетьманчук.
Японія має великий досвід у реалізації проєктів післявоєнної відбудови. Наприклад, на проєкти в Афганістані Токіо у 2001-2021 роках виділив 6,9 млрд. доларів – що трохи менше за обсяг допомоги, наданій Україні під час повномасштабної війни.
 “Є потенціал в реалізації масштабних інфраструктурних проєктів. Японські компанії будували і метро в Нью-Делі, і міст через Босфор, і систему швидкісних залізниць у В’єтнамі. В них є досвід реалізації масштабних проєктів. В Японії такий підхід, що економічний розвиток не можливий без якісної інфраструктури. Представники цих компаній вже зацікавлені брати участь у швидкому відновленні України, ще до закінчення війни”, – пояснює Альона Гетьманчук.
Більше за посиланням тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!