Ми у медіа
За океаном розмови про переговори з Росією звучатимуть дедалі частіше
13 листопада 2022, 17:45
автор: Альона Гетьманчук

За океаном розмови про те, коли дипломатія повинна вступити у війну, звучатимуть дедалі частіше. Україна має пояснювати партнерам на Заході: розмови про дипломатію лише заохочують Путіна продовжувати війну. 

Про це розповіла директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьмачук в інтерв’ю ТСН.  

За її словами, серед політиків та дипломатів у США та Євросоюзі переважає думка, що військовим шляхом Україна не здатна виграти війну з Росією. Такий варіант навіть вважають небажаним, наголошуючи на необхідності переговорів.  

На думку Альони Гетьманчук, ті, хто говорить про дипломатію, лише заохочують Путіна продовжувати війну і це варто пояснювати Заходу: «Очевидно, тут присутній десятиріччями сформований міф про те, що «Путін завжди виграє в будь-якому конфлікті». 

«У фіналі повинен виграти Путін – цей наратив дуже сильно все ще сидить у мізках політиків та експертів. Вони вважають, що зарано його списувати й цілком можливо, що він залишиться при владі», — зауважила Альона Гетьманчук. 

Окрім того, у США є публічно сформована позиція, яку озвучив радник президента з питань нацбезпеки Джейк Салліван, що допомагати Україні потрібно так, аби не спровокувати Третю світову війну і не втягнути США в ядерне протистояння.  

«Власне, цей підхід зберігається. Вони дійсно цього бояться. Байден хоче увійти в історію як президент, який завершує, а не починає війни. Він робив на цьому великий акцент під час минулої виборчої кампанії. Йому дуже важливо, щоб за його президентства Америка не стала стороною конфлікту», — відзначила експертка.  

Водночас Гетьманчук наголошує, що від початку війни українській стороні все ж вдалося переконати американську, що повертатися до дипломатії потрібно на інших умовах. 

«Вони вбачають саме звільнення Херсона тим моментом, коли Україна може говорити з РФ з іншої переговорної позиції. Підтвердилося це після виступу Джо Байдена. Він дав зрозуміти, що США не розуміє, куди призведе це відведення військ. Мовляв, ще належить подивитися, чи буде готова Україна до компромісів», — наголосила Альона Гетьманчук.

Повне інтерв’ю дивіться за посиланням.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!