Події
Міжнародна конференція HBOR зі стимулювання експорту (Хорватія)
20 травня 2022, 15:44

«Ми очікуємо від Хорватії у питанні отримання статусу кандидата в ЄС для України не просто підтримку, а проактивну підтримку на рівні Євросоюзу». Таким був ключовий меседж виступу Альона Гетьманчук під час конференції в Хорватії, організованої HBOR. Серед учасників заходу – хорватські урядовці, представники Єврокомісії, дипломати, аналітики, науковці.

Під час виступу директорка «Нової Європи» пояснила на широку хорватську і загалом балканську аудиторію, чому Україна та ЄС не мають права втратити унікальну можливість з наданням Україні статусу кандидата на членство в ЄС вже у червні.

А також наголосила, що будь-які не зрозумілі замінники кандидатства не будуть сприйняті в Україні.

Коротко про позицію Хорватії:

  •  У цілому Загреб виступає за швидке надання Україні цього статусу
  • 77% мешканців Хорватії підтримують членство України в ЄС
  • Водночас важливе значення відіграватиме наполегливий діалог хорватських урядовців, дипломатів із колегами з інших країн-членів ЄС

 

Пропонуємо до вашої уваги аналітичну статтю Альони Гетьманчук, написану за результатами адвокаційного візиту Центру «Нова Європа» до Франції , Нідерландів  та Німеччини , присвяченого кандидатському статусу на членство в ЄС для України.

У статті директорка Центру виписала варіанти червневого рішення, а також надала низку рекомендацій уряду України – що робити для отримання позитивного вердикту від ЄС, за посиланням тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!