Проєкти
Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці
24 березня 2021, 11:47

 

У лютому-березні 2021 року Центр “Нова Європа” реалізував проєкт “Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці”. Основною метою проєкту стало налагодження тіснішої кооперації та формування кращого розуміння між двома країнами, зокрема на рівні аналітичних центрів. В рамках проєкту центр провів 4 заходи, підготував 4 аналітичні матеріали та 3 інфографіки, присвячені українсько-японським відносинам.

 

ФОРУМ

 

16 лютого 2021 року відбувся перший україно-японський форум “Азійська стратегія в дії. Роль україно-японської співпраці” за участі заступника міністра закордонних справ України, посла Японії в Україні, посла України в Японії, провідних українських та японських експертів.

 

Протягом трьох панельних дискусій урядовці, аналітики та науковці з Японії та України розглянули питання, які стосуються ширшого безпекового середовища, в якому перебувають сьогодні обидві країни, а також питання двостороннього порядку денного, включно з роллю «м’якої сили» в українсько-японських відносинах.

 

Про форум у медіа можна дізнатись тут:

 

На форумі було презентовано аналітичну записку Альони Гетьманчук, директорки Центру “Нова Європа” “Україна-Японія: як забезпечити глобальне партнерство?”.

Стаття на основі записки була опубліковна у виданні “Дзеркало тижня”.

 

 

ОНЛАЙН-ДИСКУСІЇ

 

За підсумками форуму “Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці” було проведено три онлайн-дискусії та підготовлено відповідні аналітичні коментарі.

 

Дискусія була присвячена безпековій співпраці Японії та США.

Під час заходу Бонджі Охара, старший науковий співробітник Фонду миру Сасакава представив аналітичний коментар “Американсько-японський безпековий альянс: на що варто звернути увагу Україні”.

Документ також опублікувало видання “День”.

 

 

Дискусія була присвячена ребредингу та мякій силі України в Японії та Японії в Україні.

Під час заходу Такаші Хірано, Керівник японської секції “УКРІНФОРМ” презентував аналітичний коментар “Як ребрендингувати Україну в Японії і навпаки”.

 

 

Дискусія була присвячена перспективам двосторонньої торговельно-економічної співпраці.

Про захід також написало видання “УКРІНФОРМ”.

Під час заходу Дайске Кітаде, старший аналітик Mitsui & Co. Global Strategic Studies Institute (Японія), та Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру «Нова Європа» (Україна) презентували аналітичний коментар “Торговельний зв’зок Україна-Японія-ЄС: взаємний вплив та нові можливості”.

 

 

 

ІНФОГРАФІКА

 

У вичерпній інфографіці про українсько-японські відносини ми коротко окреслили головні знахідки з усіх наших заходів та публікацій, виданих в рамках проєкту.

 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!