Події
Заява української частини Українсько-польського форуму партнерства із закликом до президента Польщі не підписувати закон про Інститут національної пам’яті
2 лютого 2018, 12:52

Українська частина Українсько-польського форуму партнерства з великим розчаруванням і тривогою сприйняла схвалення обома частинами польського парламенту законодавчих рішень, які передбачають політичне з’ясування історичних взаємин поміж нашими народами.

Такі рішення не пропонують і не відкривають діалогу правди.

Вони свідомо використовують взаємні кривди нашого минулого, щоб спровокувати нові біди в майбутньому.

З жалем бачимо, що такий підхід стосується не лише української історії, але й катастрофи Голокосту.

Ми засуджуємо такий підхід. Закликаємо відмежуватися від нього наших добрих польських друзів і колег, які представляють польську частину форуму.

Прийнятий акт розцінюється в Україні як спроба створити атмосферу тиску та залякування українців, що проживають у Польщі. Така дія є зловісною, бо повторює трагічні помилки, які не раз призводили до втрати державності обох наших народів.

От уже понад рік часу упевнюємося, що мовчазне спостереження за цілком очевидними агресивними діями, заснованими на політичному егоїзмові, не розв’язує, а ускладнює двосторонні проблеми.

Просимо наших колег застосувати свій авторитет, щоб зупинити остаточне схвалення законодавства, яке здатне істотно підірвати партнерство та довіру між нашими народами.

Закликаємо Президента Республіки Польща, пана Анджея Дуду зупинити схвалений акт, аби він не виявився символом нашої спільної історичної поразки.

Альона ГЕТЬМАНЧУК

Михайло ГОНЧАР

Ярослав ГРИЦАК

Олег ДУБІШ

Катерина ЗАРЕМБО

Антін БОРКОВСЬКИЙ

Володимир В’ЯТРОВИЧ

Мирослав МАРИНОВИЧ

Богдан ГУДЬ

Ігор ЦЕПЕНДА

Олександр ЗІНЧЕНКО

Данило ЛУБКІВСЬКИЙ

Андрій ПОРТНОВ

Мирослав ПОПОВИЧ

Тарас ВОЗНЯК

Юрій ШАПОВАЛ

Віталій ПОРТНІКОВ

Ігор ІЛЬЮШИН

Ігор КОЦАН

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!