Аналітика
Євроуспіхи регіонів. Як їх бачать місцеві можновладці?
29 листопада 2021, 12:29
автор: Маріанна Фахурдінова, Тетяна Левонюк

 

Дослідження аналітикинь Центру “Нова Європа” Тетяни Левонюк та Маріанни Фахурдінової.

PDF-версія документа доступна тут.

 

Дослідження «Євроуспіхи українських регіонів» стало свого роду продовженням іншого масштабного проєкту Центру «Нова Європа» «Євромапа», яке наш центр реалізує вже три роки поспіль. «Євромапа» має на меті порівняти у динаміці, як регіони України впроваджують найкращі європейські практики у 9 різних сферах, що варіюються від економіки до освіти та культури, від інфраструктури до гендерної рівності. З цією метою ми оцінюємо поступ регіонів за майже 50 різними індикаторами – методологією, яку Центр «Нова Європа» свого часу розробив спільно з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Збір даних відбувається шляхом комунікації з обласними державними адміністраціями (ОДА), яким надсилається відповідний запит.

Однак за три роки проведення такого дослідження аналітики «Нової Європи» зрозуміли, що «Євромапа», яка є кількісним дослідженням, не дає змоги побачити загальну картину у ширшій перспективі – кількісні показники не завжди відображають якісні зміни на місцях та не дають змоги виміряти вплив того чи іншого індикатора на регіон або на конкретну громаду. На додачу, при зборі даних запроваджувався підхід «згори – вниз», коли місцеві органи влади збирали інформацію щодо європейської інтеграції за індикаторами, які визначили у Києві.

З огляду на це, постала необхідність отримати зворотній зв’язок з регіонів – зрозуміти, що розуміють під європейською інтеграцією місцеві можновладці, що на їх думку буде свідченням «успішної євроінтеграції», та чи суттєво відрізняється їх бачення цих питань від бачення у Києві. З цією метою Центр «Нова Європа» ініціював нове якісне дослідження «Євроуспіхи українських регіонів», що має на меті дослідити найбільш показові приклади вдалої євроінтеграції та стимулювати локальних можновладців надалі досліджувати це питання. Ми звернулись до ОДА з питанням – Якими, на Вашу думку, були євроінтеграційні успіхи Вашого регіону у 9 різних сферах у 2020 році? 

 

 

Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Думки та позиції, викладені у цій публікації, є позицією авторів та необов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!